Występ na hejnale

   • W Piekarach Śląskich odbył się II Przegląd Orkiestr Dętych
  • Jego pomysłodawcami są prezydent i przewodniczący Rady Miasta
  • Pod Kopcem Wyzwolenia wystąpiło sześć grup instrumentalnych 

Za nami II Przegląd Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich, którego pomysłodawcami są: Prezydent Sława Umińska-Duraj i dr inż. Piotr Buchwald  Przewodniczącego Rady Miasta Piekary Śląskie.

II Przegląd Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich przyciągnął mnóstwo słuchaczy. Pod Kopcem Wyzwolenia wystąpiło sześć grup, a wśród nich m.in. Górnicza Orkiestra Dęta „Piekary-Julian” i Śląski Oktet Blaszany. Koncert odbył się z inicjatywy Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj i dr inż. Piotra Buchwalda – przewodniczącego Rady Miasta Piekary Śląskie.

 

Impreza rozpoczęła się od odegranego Hejnału Miasta Piekary Śląskie. Następnie kolejno wystąpili: Górnicza Orkiestra Dęta „Piekary-Julian”, Górnicza Orkiestra Dęta „Makoszowy”, Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie, Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Dęta „Power of Winds” z MDK nr 1 w Bytomiu i Górnicza Orkiestra Dęta „Bolesław Śmiały”.

Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną pod Kopcem Wyzwolenia publiczność. Na koncert przybyło mnóstwo osób – z Piekar Śląskich, ale także z okolicznych miast. Przegląd cieszy się coraz większą popularnością.

 

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj wraz z przewodniczącym Rady Miasta Piekary Śląskie dr inż. Piotrem Buchwaldem nagrodziła szefów orkiestr pamiątkowymi statuetkami oraz złożyła na ich ręce podziękowania.

Na pytanie prezydent, czy się podobało i czy za rok także na koncercie pojawi się tak dużo osób, słuchacze jednym głosem z wielkim entuzjazmem zakrzyknęli: „tak, będziemy!”.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd