Polkowice. Festiwal „W kręgu Cultur”

Cykliczny festiwal „W kręgu Cultur. Miedziowe spotkania z…” to stały element krajobrazu kulturalnego Polkowic. Rokrocznie koniec roku przeznaczony jest na poznawanie kultur innych krajów i narodów. Tym razem organizatorzy przybliżą kulturę węgierską.

 

Pierwsze wydarzenie w ramach tegorocznej, 11. edycji festiwalu już w najbliższą środę (9 listopada). Specjalnie na Festiwal do Polkowic przyjedzie jeden z najbardziej cenionych zespołów węgierskich –Söndörgő. Koncert wzbogacony będzie o warsztaty winiarskie w wykonaniu sommeliera Pawła Zduniaka.

Pikantną i aromatyczną kuchnię madziarską będzie można odkryć dzięki zawodowemu kucharzowi restauracji węgierskiej. Podczas pokazu kulinarnego 23 listopada o godz. 18.00 w Restauracji Uniwersyteckiej serwowane będą smakowite tradycyjne dania węgierskie. Wszystko to okraszone opowieściami o Węgrzech znanego dziennikarza.

 

W programie Festiwalu również dynamiczne czardasze i tańce węgierskie Brahmsa w wykonaniu zespołu Zagan Acoustic. Koncert połączony zostanie z degustacją wina węgierskiego.

Powyższym wydarzeniom towarzyszyć będą wystawy, konkursy oraz maraton filmowy.