Polkowice. Święto wsi

Stoły uginające się pod pysznymi potrawami, ciekawe warsztaty, pokazy sportowe, wiele innych atrakcji, a do tego świetna atmosfera. Święto Wsi w Suchej Górnej się udało, choć pogoda nie rozpieszczała – było zimno i siąpił deszcz.

Święto Wsi to wydarzenie, w trakcie którego wioski naszej gminy prezentują wszystko to, co mają najlepszego. Można zobaczyć pięknie wyglądające stoiska, a obok nich radosnych ludzi, którzy zachęcają do skosztowania pyszności wytwarzanych na bazie naturalnych składników.

– O żadnej chemii nie ma mowy. Nasze potrawy są zdrowe, a do tego serwujemy jeszcze pyszne naleweczki, po których poprawia się humor. Proszę spróbować – zachęcała jedna z pań.

– Wszyscy, którzy przejdą tę ścieżkę zdrowia, uformowaną z namiotów poszczególnych wiosek, i skosztują tych pyszności, na pewno będą się czuli syci i zadowoleni – mówił Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Święto Wsi rozpoczęło się tradycyjnie od przemarszu barwnego korowodu i części oficjalnej. Ze sceny gości witali radni z terenów wiejskich – Beata Betka i Adam Trybka. Burmistrz Wabik wręczył nagrody w konkursie „Wzorowa pasieka Gminy Polkowice roku 2016”.

– Gratuluję wszystkim pszczelarzom. Dzięki waszej pracy mamy w naszej gminie miód. Jesteście naszym dobrem i musimy o was dbać – mówił burmistrz.

Rozstrzygnięto także konkurs na „Najciekawszą Miniaturę Wieńca Dożynkowego. Zwyciężyła Nowa Wieś Lubińska.

Ze sceny przygrywał zespół ludowy Sobinianie. Chętni mogli wziąć udział w ciekawych i rozwijających warsztatach – tworzenia zapachowych mydeł czy carvingu. Był też plener malarski oraz prezentacje sekcji Klubu Sportowego Polkowice – kicboksingu, nordic walkingu i piłki nożnej.

Z całą pewnością udział w Święcie Wsi był bardzo ciekawą propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia. Tych, którym nie udało się przybyć, władze gminy serdecznie zapraszają już za rok!