Święto Województwa w Grudziądzu

Władze miasta zapraszają mieszkańców oraz gości miasta do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Imprezę zaplanowano na niedzielę 5 czerwca w godz. 16.00–22.30 na Błoniach Nadwiślańskich.

W programie:

Potańcówka Międzypokoleniowa – organizatorzy zamierzają w pięknej scenerii stworzyć przestań do wspólnej zabawy za pomocą dziesiątek kolorowych lampionów oraz stanowisk do odpoczynku i zabaw ze sztuką. W specjalnie zaaranżowanej strefie chillout odbędzie się szereg kameralnych koncertów muzyki na żywo, granych przez band i DJ-a. Zbudowany zostanie także podest, na którym przy dźwiękach skocznej muzyki uczestnicy będą mogli potańczyć.

 Miasteczko Smaku – impreza kulinarna, której głównym elementem jest grillo-wędzarnia. Kucharze z regionu kujawsko-pomorskiego przygotują potrawy w każdej formie: gotowane, smażone, grillowane - wędzone. Promowane będzie zdrowe jedzenie i sztuka kulinarna.

Mural Galerii Rusz – w tym roku artyści z Galerii Rusz przygotowali mural – razem z mieszkańcami województwa stworzą nietypowy obraz. Uczestnicy akcji będą pokrywać farbami akrylowymi przygotowany przez artystów kontur i wpisywać na wielkich literach słowa „RAZEM” własne odpowiedzi na pytanie „Co lubimy robić razem?”. W każdym mieście zostanie zapisana jedna litera. W wyniku przeprowadzonych akcji powstanie inspirujący, kolorowy mural, łączący mieszkańców województwa.