Spotkanie z Waldemarem Beną w Zgorzelcu

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na spotkanie z Waldemarem Beną, wybitnym badaczem, autorem wielu naukowych i popularnonaukowych publikacji poświęconych historii i przyrodzie regionu. „Ziemia Nowogródzka – szlakiem Adama Mickiewicza” to tytuł spotkania, które odbędzie się 8 czerwca (środa, godz. 17) w sali MDK.

Najnowsza prezentacja Waldemara Beny rozpoczyna cykl spotkań pod wspólnym tytułem „Regionalia. Ludzie – Pasje – Ciekawostki”. Wyprawa śladami Mickiewicza wybiega poza tematykę górnołużycką (chociaż są i związki Jacob Boehme – Adam Mickiewicz), jednak osoba twórcy powoduje, iż z całą pewnością jest to dorobek regionu.

Popularny i wybitny autor ma w swym dorobku wiele wartościowych prac, w zgorzeleckiej bibliotece znajdują się m.in.: „Polskie Górne Łużyce”, „Wędrówki po powiecie zgorzeleckim”, „Dzieje Puszczy Zgorzelecko-Osiecznickiej”, „Dolina rzeki Kwisy”, „Przyroda Borów Dolnośląskich” czy „Z biegiem Kwisy – przyroda i człowiek”.

Każdy, kto choć raz był na spotkaniu z Waldemarem Beną, wie, że jest on prawdziwą skarbnicą różnorodnej i rozległej wiedzy, często wręcz unikatowej i fascynującej. To wynik bezkompromisowej dociekliwości i naukowych metod badawczych, które od lat konsekwentnie stosuje w swej pracy. Dorobek i osoba twórcy dają gwarancję, że w zapowiadanej multimedialnej prezentacji nie zabraknie ani ciekawych ludzi i pasji, ani też ciekawostek.