Tychy. Gra miejska „ZagadkA od Z do A”

Dla tych, dla których nie ma łamigłówki, nie dającej się rozwiązać, ani szyfru, nie pozwalającego się, a dodatkowo i dla tych, którzy lubią włóczyć się po zakamarkach miasta i poznawać jego historię, Stowarzyszenie Górnośląski Klaster Kreatywny oraz Muzeum Miejskie w Tychach w ramach IX Tyskiej Nocy Muzealnej zorganizowały historyczną terenową grę miejską „ZagadkA od Z do A”.

Podstarzały tyski detektyw Konstanty Bystrzycki, pseudonim Bystry, rozwiązał w życiu wszystkie zagadki. Wszystkie, prócz jednej, która spędzała mu sen z powiek przez ponad dwadzieścia lat: to największa tajemnica miasta Tychy, spowita mrokami odległej historii. Teraz, gdy jest już stary i bardzo słaby, nieoczekiwanie pojawiły się nowe fakty, które mogą doprowadzić do rozwiązania tej niezwykłej sprawy. Bystry nie chciał dać za wygraną, ale potrzebował pomocy. Sam nie był już w stanie wyruszyć tropem tajemnicy.

By pomóc detektywowi Bystrzyckiemu, można było wziąć udział w zabawie w sobotę 14 maja, między 18.00 a 19.00. Bramą do przeszłości i jej tajemnic była siedziba Muzeum Miejskiego na Placu Wolności. Stamtąd chętni poszukiwacze przygód wyruszyli w drogę tropem zagadki.

Bystry zadbał, by uczestnicy zabawy mieli wszystko, czego potrzebowali. Pomyślał o darmowych przejazdach komunikacją miejską i przygotował nagrodę dla każdego, kto zdecyduje się mu pomóc. Szczególnie hojnie wynagrodził zaś tych, którym udało się rozwiązać zagadkę w najkrótszym czasie.

Finalnie zagadka tkwiąca w murach Tychów od lat została rozwiązana!