Polkowicki tydzień bibliotek - alternatywnie

Od 9-13 maja trwał Tydzień Bibliotek w polkowickiej placówce. Codziennie odbywały się interesujące wydarzenia udowadniające, że biblioteka jest dziś czymś znacznie więcej niż tylko miejscem wypożyczania książek.

W poniedziałek bibliotekarze zaoferowali Czytelnikom nowe kody do IBUK-ów. Odbył się także plebiscyt na najchętniej oglądany film.

We wtorek z Czytelnikami spotkał się znany i bardzo lubiany historyk-regionalista, Antoni Bok. Jako prezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej i redaktor serii „Encyklopedia Ziemi Głogowskiej” przetłumaczył wspomnieniową książkę urodzonego na Dolnym Śląsku Hansa-Joachima Jӓschke „Szesnastolatek na wojnie”. Tematem przewodnim spotkania było to właśnie dzieło, ale zakres pytań, które mieli czytelnicy do pana Antoniego był znacznie szerszy. We wtorek miało miejsce także spotkanie hobbystów.

Na środę zaplanowano obchody Dnia Bibliotekarza, a kulminacja Tygodnia Bibliotek przypadła na czwartek. Blok imprez zaplanowanych na ten dzień został opatrzony wspólnym hasłem „W krainie bański Dalekiego Wschodu”. Zabawy plastyczne, malowanie twarzy, spotkanie z wizażystą i szereg innych atrakcji, w tym możliwość oglądania przebranych za baśniowe postaci bibliotekarek.

Na piątek, ostatni dzień, zaplanowano projekt edukacyjny „Nasza Mała Biblioteka.

W Tygodniu Bibliotek placówka była czynna do tej późnych pór nocnych.