Nagroda Długoszowskiego dla grudziądzkiej fundacji 

Grudziądzka Fundacja na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej znalazła się w gronie laureatów nagrody im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy Długoszowskiego. Wyróżnienie wręczono po raz pierwszy podczas Warszawskich Dni Kawaleryjskich organizowanych w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich.

Nagroda przyznawana jest przez środowisko kawaleryjskie z całego kraju zasłużonym w kultywowaniu, pielęgnowaniu i promowaniu tradycji jazdy polskiej i ideałów przyświecających przedwojennej kawalerii.

Laureatami zostali: Lesław Kukawski (pośmiertnie), Miasto Poznań, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej, gen. bryg.  Rajmund Andrzejczak, Fundacja na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej w Grudziądzu, Jan Kowalczyk (olimpijczyk), Bogusław Wołoszański i Jerzy Hoffman.

W imieniu grudziądzkiej Fundacji nagrodę odebrali: przewodnicząca Zarządu Fundacji Karola Skowrońska i wiceprzewodniczący Rady Fundacji mjr Andrzej Makowski. W uroczystościach uczestniczyli także (w mundurach) przedstawiciele Fundacji i Klubu Kawaleryjskiego 18. Pułku Ułanów Pomorskich w Gdańsku.