Konkurs na małą formę użytkową

   • Galeria Sztuki Współczesnej wraz z Urzędem Miasta organizują Ogólnopolski Konkurs
  • Ukierunkowany jest on na małą formę użytkową włocławskich wyrobów ceramicznych
  • Ma upowszechniać tradycję lokalną i skonfrontować innowacyjność łączenia formy i funkcji 

Galeria Sztuki Współczesnej wraz z Urzędem Miasta organizują Ogólnopolski Konkurs na małą formę użytkową „Włocławki – Nowa Odsłona”.

„Włocławki” – włocławskie wyroby ceramiczne – są dla miasta szczególnie ważne. We Włocławku przez około 120 lat nieprzerwanie produkowano wyroby fajansowe, które stały się swoistą wizytówką miasta. Do dzisiaj spotkać można w wielu domach „Włocławki”, takie jak talerzyki, wazony, filiżanki czy zegary, a w Ośrodku Wzorcującym we Włocławku pod nadzorem najlepszych projektantów powstawała oryginalna i rozpoznawalna na skalę światową ceramika.

Nie słabnie zainteresowanie włocławskimi wyrobami ceramicznymi, stąd pomysł, aby tradycyjne wyroby fajansowe przedstawić w nowoczesnej, oryginalnej formie, która stanowić może nowy element tożsamości Włocławka.

Istotą Konkursu „Włocławki – Nowa Odsłona” jest m.in. upowszechnianie tradycji lokalnych poprzez stworzenie oryginalnej małej formy użytkowej „Włocławków”, jak również konfrontacja innowacyjności w sposobie łączenia formy i funkcji.

Organizatorzy liczą na kreatywność artystów, którzy nie krępując swojej nieposkromnionej wyobraźni zechcą przystąpić do Konkursu i zaprezentują swoje wizje na „Włocławki” w nowej odsłonie.

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową dostępny na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd