Z problemem łysienia zmaga się coraz więcej osób. Powoduje ono nie tylko zmiany w wyglądzie, lecz często także kompleksy. Na szczęście skutki łysienia można złagodzić. Sprawdź, jak to zrobić.

Problem łysienia dotyka przede wszystkim mężczyzn. Niektórzy godzą się z ubytkami lub całkowitym brakiem włosów, inni – próbują swoją przypadłość ukryć. Sposobów jest wiele. Na rynku są dostępne różne zasypki, peruki czy – podobne do nich – tzw. systemy włosów. Wielu mężczyzn narzeka jednak, że są to rozwiązania niewygodne i utrudniają uprawianie sportu.

Kolejna opcja to przeszczep włosów, ale on z kolei sprawdza się wtedy, kiedy proces łysienia dopiero się rozpoczyna, poza tym po zabiegu pozostają blizny. Jeszcze inną możliwością jest mikropigmentacja. 

– Jest to pewnego rodzaju tatuaż wykonany nieco bardziej powierzchownie (głównie w naskórku), który imituje krótko ogolone włosy. Efekt jest w zasadzie natychmiastowy. Po tygodniu od wykonania pierwszego zabiegu na głowie pojawiają się włosy – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl linergistka Agnieszka Zapała, właścicielka Centrum Mikropigmentacji.

Jak zauważa specjalista ds. mikropigmentacji skóry głowy Kuba Damore-Krekora, „mikropigmentacja poprawia jakość życia i podnosi pewność siebie”.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl