Czy chcesz zobaczyć 16 wschodów słońca w ciągu jednego dnia? Pływać dzięki zerowej grawitacji? Być jednym z niewielu, którzy spoglądali na naszą rodzinną planetę z kosmosu? Za 2 lata i astronomiczne 9,5 mln dolarów będzie to możliwe!

Wnętrza pierwszego na świecie luksusowego kosmicznego hotelu Aurora Station zostały po raz pierwszy odsłonięte. W pełni modułowa stacja kosmiczna wielkości dużego odrzutowca, opracowana przez amerykański start-up technologii kosmicznej Orion Span, pomieści na 12-dniowe podróże kosmiczne jednocześnie 6 osób, w tym 2 członków załogi. Kosmiczny hotel Aurora Station planuje powitać swoich pierwszych gości w 2022 roku. Uruchomienie stacji kosmicznej nastąpi w 2021 roku.

– Naszym celem jest udostępnienie przestrzeni kosmicznej wszystkim. Po uruchomieniu stacja Aurora natychmiast rozpocznie pracę, sprowadzając podróżnych w kosmos szybko i po niższej cenie niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki dostosowywanym prywatnym kapsułkom do spania, wysokiej jakości żywności kosmicznej i luksusowym detalom, kosmiczny hotel Aurora Station zapoczątkuje nową erę podróży kosmicznych, ustawiając poprzeczkę wyżej niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział w ubiegłym roku Frank Bunger, CEO i założyciel Orion Span.

Aby przygotować podróżnych do odwiedzenia stacji kosmicznej niezbędny jest 24-miesięczny reżim treningowy. Podczas swojej 12-dniowej przygody, podróżnicy będą latać na wysokości 322 km ponad powierzchnią Ziemi, gdzie będą świadkami niesamowitych widoków niebieskiej planety. W kosmicznym hotelu będą mogli cieszyć się nieważkością i swobodnie pływać, obserwując północną i południową zorzę polarną z okien stacji.

Kosmiczny hotel Aurora Station będzie okrążał Ziemię co 90 minut, co oznacza, że goście zobaczą około 16 wschodów słońca i jego zachodów co 24 godziny. Dodatkowo na pokładzie wezmą udział w eksperymentach badawczych, takich jak hodowanie żywności, którą mogą zabrać do domu na pamiątkę. Dostępny jest również ping-pong o zerowej grawitacji i wideokonferencje na żywo z bliskimi w domu dzięki szybkiemu, bezprzewodowemu dostępowi do internetu. Po powrocie na Ziemię mają natomiast zostać powitani jak bohaterowie.

Przed rozpoczęciem startu goście zostaną objęci 3-miesięcznym programem Orion Span Astronaut Certification (OSAC). Podróże kosmiczne zostaną poprzedzone szkoleniem z zespołem weteranów przemysłu kosmicznego, którzy razem mają ponad 140 lat doświadczenia w kosmosie.

Źródło: CNN

kup artykuly platne