Japońskie pociągi są znane ze swojej prędkości, ale teraz pojawiła się maszyna, która zyskała reputację najbardziej ekskluzywnej. Zapotrzebowanie na podróż nim jest często tak duże, że pasażerowie muszą wziąć udział w loterii, aby otrzymać bilety. Dlaczego?Po wejściu na pokład Cruise Train Seven Stars na ruchliwej stacji Hakata w mieście Fukuoka pasażerowie wkraczają do innego świata. Ciepłe, drewniane wnętrza pociągu i klasyczne elementy nawiązują do innego czasu. The Cruise Train Seven Stars ma 14 apartamentów. Projektant Eiji Mitooka stwierdził, że zastosowane w nich unikalne meble i wzornictwo łączą wpływy Wschodu i Zachodu.


– Wszystko jest wyjątkowe i wykonane na zamówienie. Od siedzeń przez oświetlenie po meble, naszym celem było mieszanie elementów, takich jak mandale, a wic czerpanie inspiracji ze Wschodu i Zachodu, by stworzyć coś, czego nigdy jeszcze nie widzieliśmy – mówi 70-letni projektant Seven Stars, Eiji Mitooka. ".


Nie pominięto żadnego szczegółu: są delikatne, ręcznie robione zlewozmywaki z porcelany i miniaturowe malowidła autorstwa samego Mitooki, zawieszone wzdłuż korytarzy. W salonie panel „kumiko” – tradycyjna japońska stolarka, który jest podświetlany, aby pokazać skomplikowane wzory kratowe. Używane są w nich motywy gwiazdy: złote symbole zdobią płytki sufitowe, są rzeźbione w lampach stołowych i barwione na witrażach. Kiedy Mitooka po raz pierwszy został zaproszony do zaprojektowania pociągu, czerpał inspirację z Orient Expressu, ale chciał stworzyć coś, co będzie rezonować ze starszymi japońskimi podróżnikami, tworząc poczucie nostalgii.

– Myślę, że Japończycy przez długi czas wierzyli, że najbardziej zajmującą podróżą jest podróż do Europy lub Ameryki, aby doświadczać różnych kultur, zobaczyć wspaniałe miejsca, zjeść najlepsze jedzenie. Ale teraz dla wielu z nas najbardziej komfortowa i relaksująca podróż to taka, w której mówi się po japońsku, możemy cieszyć się japońskim jedzeniem, serwowanym na japoński sposób – mówi Mitooka. – Teraz możemy ponownie odkryć Japonię.