Dzisiaj zapraszamy w podróż w sam raz na walentynkowy dzień i cały mijający pod jego znakiem tydzień – przedstawiamy najbardziej romantyczne miejsca na świecie.

Oczywiście każdy z nas ma własny ranking takich punktów, które z sentymentem wspomina dzięki odbytym wyjazdom, spotkaniom czy randkom. Warto jednak poszerzyć tę listę o nowe lokalizacje. Być może również do przedstawianych miejsc choć trochę szybciej zabije serce i choć kilka z nich stanie się planem na kolejne walentynki? Zapraszamy na najbardziej romantyczną wyprawę świata.

1. Dolina rzeki Mozeli, Europa Zachodnia

Zapewnia niezapomniany, przepiękny widok na zbocza porośnięte winnicami. W takim otoczeniu można zapomnieć o całym świecie.

2. Brugia, Belgia

Odwiedziny w tym miejscu to obowiązkowy spacer po starym mieście o zmroku wzdłuż kanału i połyskujących w wodzie kamieniczek.

3. Wyspa Mgieł, Szkocja

To zielona oaza spokoju. Idealne miejsce, by zrelaksować się w oparach delikatnej mgły i naładować akumulatory na kolejne miłosne przeżycia.

4. Mykonos, Grecja

Tylko tutaj znajdziesz śródziemnomorską bryzę i mnóstwo kafejek na świeżym powietrzu, w których można odpocząć, pławiąc się czerwonym świetle zachodzącego słońca.

5. Riwiera Francuska, Francja

Wzdłuż Lazurowego Wybrzeża na Francuskiej Riwierze znajdziesz miasteczka wtopione w skały, wyrzeźbione mosty rozwieszone nad przepaściami i błękitne wybrzeża. Czy trzeba czegoś więcej?

6. San Sebastian, Hiszpania

W tym niewielkim baskijskim mieście, położonym w zatoce przypominającej kształtem muszlę, możesz odkryć urok krajobrazów podziwianych we dwoje z wierzchołka wzgórza Ulia.

7. Prowincja Junnan, Chiny

Park Stawu Czarnego Smoka urzeknie każdego widokiem ośnieżonych szczytów górskich oraz roztaczającymi się wokół cudownymi pejzażami.

8. Wenecja, Włochy

To jedno z najbardziej znanych miast, które odwiedzają zakochani. Przejażdżka gondolą oraz radość bycia we dwoje – bezcenne.

9. Big Sur, Kalifornia

Parki narodowe, romantyczne zatoczki, w sam raz dla par uciekających od ciekawskich spojrzeń, krystalicznie czysta woda – właśnie to może zaoferować Big Sur.

10. Kerala, Indie

Zakochani, którzy wybiorą się tu na romantyczny wypad, będą mieli do dyspozycji pływające łodzie na których mogą komfortowo zamieszkać i dryfować na fali swojego uczucia.

11. Buthan, Południowa Azja

Prywatny obiad na dziedzińcu Como Uma Paro w restauracji Bukhari to idealne chwile we dwoje – nic dodać, nic ująć.

12. Zachodnia Słowenia, Europa

Kościół Wniebowzięcia usytuowany na małej wysepce na środku jeziora Bled to niepowtarzalne miejsce na romantyczną wyprawę.

13. Wyspa Hamilton, Australia

Jeżeli zechcesz zabrać na tę egzotyczną wyspę swoją drugą połówkę, możesz rozkoszować się przepięknymi panoramicznymi widokami zachodu słońca.

14. Półwysep Jukatan, Meksyk

Na półwyspie można korzystać z uroków wspaniałej kąpieli w zagłębieniach skalnych. Czy trzeba czegoś więcej we dwoje?

15. Zamek Neuschwanstein

W pobliżu Hessen, w baśniowym świecie Baśni Braci Grimm jest punkt orientacyjny – zamek, który został wykorzystany w filmie o śpiącej królewnie Disneya. To miejsce jest jak znalazł dla marzycieli!

16. Rio de Janeiro, Brazylia

To miasto, w którym można znaleźć wiele romantycznych zakątków. Aby było jeszcze bardziej wyjątkowo, warto skusić się na wyprawę kolejką na górę „Głowa z Cukru”. Wspaniałe wrażenia gwarantowane!

17. Jukkasjärvi, Szwecja

To miejsce zaskakujące minimalizmem i kolorytem. Mały drewniany kościółek odbijający się od śniegu w zestawieniu ze śnieżnym otoczeniem Jukkasjärvi zapewnia niezwykłe wrażenia.

kup artykuly platne