Kompleksy hotelowe zwykle nie należą do najprzyjemniejszych miejsc – często brakuje im charakteru, są opustoszałe i pozbawione życia. Trudno również mówić o podróżowaniu, gdy urlop spędzamy na terenie hotelu, a jedyne atrakcje, z jakich korzystamy to hotelowa restauracja, basen i zabiegi spa. Taki sposób wypoczywania wciąż ma jednak swoich zwolenników, którzy nie mają ochoty próbować lokalnej kuchni i odkrywać uroków życia toczącego się za murami hotelu.

Alternatywa dla spa

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, którzy wybierają się na zagraniczne wczasy – wiele osób pragnie aktywnie i ciekawie spędzać czas, niekoniecznie w obrębie hotelowego kompleksu. Idealnym miejscem dla rodzin, które chciałyby przeżyć wspaniałe, niezapomniane wakacje w niesamowitej scenerii, jest Apulia położona w południowej części Włoch.

Apulia to słoneczny region o suchym, kontynentalnym klimacie. Gdzie okiem nie sięgnąć, rozciągają się gaje oliwne i tętniące życiem ośrodki wczasowe. Jednym z nich jest Borgo Egnazia – kompleks znajdujący się na terenie rozległego ogrodu w arabskim stylu, otoczony murem z kamienia i śródziemnomorską roślinnością.

Do dyspozycji gości pozostają 3 korty tenisowe oraz prywatny klub na plaży. Na odkrytym tarasie z widokiem na morze, goście delektować się mogą smakowitymi potrawami śródziemnomorskiej kuchni. To nie koniec zalet tego wyjątkowego miejsca – dla wielu najistotniejszą jest fakt, że ośrodek jest idealnym miejscem do wypoczynku z dziećmi.

Z dzieckiem lub bez dzieci

Jedną z oferowanych przez Borgo Engazia usług jest możliwość wynajęcia opiekunki, która zajmie się naszym dzieckiem w czasie, gdy będziemy chcieli odpocząć lub wybrać się na romantyczną kolację. Personel jest przyzwyczajony do obecności dzieci, więc ich wybryki nie zrobią na nim wrażenia i nie sprawią, że przestaniemy być mile widzianymi w hotelu gośćmi.

Kompleks Borgo Egnazia oferuje również mnóstwo atrakcji dzieci. W przeciwieństwie do podobnych ośrodków, rozrywka ta nie polega na dmuchanym zamku obsługiwanym przez nastolatków, którzy karmią nasze dzieci popcornem i watą cukrową. Oczywiście w rytm kiepskiej, głośnej muzyki i w towarzystwie beznadziejnych bajek.

Nic z tych rzeczy – w Borgo Engazia dzieci poznają lokalne tradycje i zwyczaje mieszkańców Apulii. Mają możliwość przygotowania regionalnych potraw i nawiązania relacji z miejscowymi rówieśnikami. Wbrew pozorom nieznajomość języka nie jest dla nich przeszkodą – w czasie wspólnej zabawy dzieci komunikują się ze sobą bez trudu.

Gdy na świat przychodzą dzieci, nasz sposób podróżowania zwykle ulega zmianie. To zupełnie zrozumiałe – zmęczeni codziennymi obowiązkami, nad wyczerpujące wojaże przedkładamy komfortowy, spokojny wypoczynek. Jego miejsce warto jednak wybrać z głową, by zapewnić rozrywkę nie tylko sobie, ale także dzieciom. Borgo Engazia z pewnością i na nich zrobi wielkie wrażenie! 

kup artykuly platne