Policja we Wrocławiu wszczęła już 20 postępowań wobec kierowców, którzy na autostradzie A4 jechali utworzonym po wypadku korytarzem życia „pod prąd”. Funkcjonariuszom udało się zidentyfikować łącznie 55 pojazdów, których właściciele zostaną ukarani za wykroczenie.

– Funkcjonariusze na podstawie zabezpieczonych nagrań ustalili już 55 pojazdów, których kierowcy naruszyli prawo bezpośrednio po tym wypadku, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Teraz prowadzimy czynności w kierunku zidentyfikowania ich użytkowników. Wobec 20 wszczęto już postępowania w sprawach o wykroczenia – powiedział rzecznik prasowy wrocławskiej policji aspirant szt. Łukasz Dutkowiak.

infoplanet prawo i medycyna kary za korytarz zycia karetka

Do wypadku doszło 26 sierpnia na 143 km autostrady A4 w kierunku Zgorzelca. Wzięły w nim udział 2 pojazdy ciężarowe, które zderzyły się, całkowicie blokując ruch. Aby do jednego z rannych kierowców mogła dojechać karetka, w kilkukilometrowym korku utworzono tzw. korytarz życia. Jak wynika z nagrań aut straży pożarnej, skorzystało z niego wielu kierowców, stojących w korku, blokując dojazd służbom ratunkowym.

– Część pojazdów nie była zarejestrowana na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego, a ich kierowcy zamieszkują różne zakątki Polski, dlatego funkcjonariusze zwracają się o pomoc prawną do różnych komend, by zakończyć te postępowania. Czynności w tych sprawach są nadal kontynuowane przez funkcjonariuszy i policjanci w dalszym ciągu prowadzą analizę zapisów wideo – dodał rzecznik policji.

infoplanet prawo i medycyna kary za korytarz zycia

Jak przypominają funkcjonariusze policji, za blokowanie przejazdu pojazdów służb, zawracanie na autostradzie i wyjazdu z zatoru przed wydaniem zgody przez uprawniony organ, grozi mandat w wysokości kilkuset złotych.