Uchwała RMN będzie podjęta jeszcze w tym tygodniu

   • Informacje przekazała członek Rady Mediów Narodowych i posłanka PiS Joanna Lichocka
  • Uchwała będzie zawierać apel do szefów mediów publicznych
  • Będzie on zachęcał do rozwiązywania umów o pracę z byłymi funkcjonariuszami służb PRL 

Jak poinformowała w poniedziałek członek Rady i posłanka PiS Joanna Lichocka, w tym tygodniu Rada Mediów Narodowych przyjmie uchwałę z apelem do szefów mediów publicznych, aby rozwiązywali umowę o pracę z byłymi funkcjonariuszami komunistycznych służb PRL.

– W tym tygodniu, mam nadzieję, że Rada Mediów Narodowych przyjmie uchwałę, która będzie zobowiązywała, apelowała do szefów mediów publicznych o to, żeby w miarę swoich możliwości i kompetencji rozwiązywali umowę o pracę z ludźmi, o których będzie wiadomo w sposób udokumentowany przez archiwa IPN, że byli funkcjonariuszami komunistycznych służb specjalnych, albo współpracownikami – poinformowała Lichocka w „Sygnałach Dnia”.

Dodała, że w momencie, kiedy rozwiązywanie umów o pracę nie będzie możliwe, „to żeby chociaż (szefowie mediów publicznych) przesuwali tych pracowników na stanowiska takie, na których nie mają wpływu na antenę, na program mediów publicznych”.

– Ja myślę, że to jest taka kwestia dotycząca systemu wartości, jakie dziennikarstwo powinno być w mediach publicznych. My musimy odciąć się od PRL. Oczywiście nie wiem jaka jest skala tego zjawiska, być może już to nikogo nie dotyczy. Ale myślę, że nazwanie tego, że tak właśnie powinno być, że ludzi komunistycznych służb, ludzi totalitaryzmu nie powinno być w mediach publicznych, jest potrzebne – mówiła posłanka PiS.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl