Wszczęto postępowanie administracyjne o cofnięcie zezwolenia

   • Patrol sopockiej Straży Miejskiej zauważył człowieka pod wpływem alkoholu
  • Wychodził on ze sklepu z kolejnymi zakupionymi puszkami piwa
  • Straż Miejska wylegitymowała sprzedawcę i wystąpiła z wnioskiem o cofnięcie zezwolenia 

Patrol sopockiej Straży Miejskiej zauważył młodego człowieka (Grzegorza, l. 33) będącego pod znacznym wpływem alkoholu, który wchodził do sklepu. Można było wywnioskować, że po alkohol. Warto było zaczekać na Pana, który opuścił sklep z dwiema właśnie zakupionymi puszkami piwa, mającego w nazwie „ …. Mocne”.

Strażnicy udali się do sklepu celem wylegitymowania sprzedawcy, który przyznał się do sprzedaży alkoholu nietrzeźwemu. Zabezpieczono paragon ze sprzedaży oraz 2 półlitrowe puszki piwa. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Smakosz piwa został odtransportowany do izby wytrzeźwień, zaś w stosunku do właściciela sklepu wszczęte zostanie postępowanie o cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu.

Za 4,30 zł – bo tyle wyniósł rachunek – sklep mieszczący się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino może stracić koncesję.

Procedura wygląda następująco: Straż Miejska występuje z wnioskiem do Wydziału Spraw Obywatelskich UMS o cofnięcie zezwolenia, które wszczyna postępowanie administracyjne.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami sprzedaż alkoholu osobie nietrzeźwej, bądź nieletniej stanowi podstawę do cofnięcia zezwolenia na sprzedaż alkoholu (art. 18, ust. 10, pkt 1 lit. a, ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd