Na stronie znajdują się m.in. aktualne dane z zakresu legalizacji pobytu

   • Na nowej stronie internetowej można znaleźć statystyki i liczby związane z imigracją
  • To dzieło Urzędu ds. Cudzoziemców w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy
  • Dane udostępnione na portalu są aktualizowane codziennie 

Na nowej stronie internetowej można znaleźć odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące statystyk i liczb związanych z imigracją do Polski. Portal został przygotowany przez Urząd do Spraw Cudzoziemców w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Na stronie znajdują się m.in. aktualne dane z zakresu legalizacji pobytu i udzielania cudzoziemcom ochrony międzynarodowej oraz mapa polskich służb migracyjnych. Dane udostępnione na portalu są aktualizowane codziennie. Jest to więc miejsce, w którym można śledzić bieżące oraz historyczne trendy migracyjne w Polsce.

Na stronie znajdują się informacje dotyczące tego, skąd pochodzą cudzoziemcy chcący zamieszkać w Polsce i w jakich województwach jest ich najwięcej. Portal jest dostępny w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

Wszystkie statystyki można wygodnie filtrować uwzględniając rodzaj sprawy, lata, płeć i wiek wnioskodawców, kraj pochodzenia cudzoziemców oraz organy prowadzące postępowania. Dane można wyświetlać w formie map, wykresów oraz tabel. Można je zapisywać w formacie PDF oraz łatwo udostępniać w mediach społecznościowych.

Strona zawiera także mapę polskich służb migracyjnych z adresami poszczególnych placówek Straży Granicznej, ośrodków dla cudzoziemców czy urzędów wojewódzkich.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl