Pomoc i lody truskawkowe gratis

   • W Gdańsku po raz piąty odbędzie się Święto Truskawki Kaszubskiej
  • Podczas imprezy będzie można wesprzeć fundację „Pomorze Dzieciom”
  • Każda osoba, która wspomoże szlachetny cel, otrzyma lody truskawkowe 

W najbliższy weekend, 8–9 lipca, w godz. 11.00–18.00, po raz piąty odbędzie się Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza w Gdańsku. Na terenie Polskiego Związku Wędkarskiego przy ulicy Rajskiej 2. Podczas imprezy będzie można wesprzeć fundację „Pomorze Dzieciom”, która prowadzi hospicjum domowe dla dzieci. Wstęp wolny.

Organizatorzy przygotowali blisko 20 straganów z regionalną żywnością i rękodziełem. Kupić będzie można nie tylko kupić truskawkę w różnych postaciach: świeżą, przerobioną na dżemy i soki.

 

– W trakcie imprezy, oprócz degustacji i sprzedaży truskawki kaszubskiej, będzie można nabyć swojskie wędliny, sery, miody, pierogi a także pyszne ciasta przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. rękodziełem – mówi Adam Jankowski z Kaszubskiego Domku, organizatora wydarzenia.

Dla miłośników rękodzieła do dyspozycji będą stoiska z piękną biżuterią oraz tradycyjnymi haftami i koronkami. Dla koneserów dobrego piwa przygotowano stoiska browaru regionalnego.

– Na naszej imprezie swoje stoisko będzie miała fundacja „Pomorze Dzieciom” z Gdańska, która prowadzi hospicjum domowe dla dzieci – podkreśla Adam Jankowski. – Każda osoba, która wspomoże hospicjum otrzyma pyszne lody truskawkowe gratis – zachęca.

Odbędą się również warsztaty plastyczne dla dzieci oraz aukcje charytatywne na rzecz hospicjum.

Szczegóły o V Święcie Truskawki Kaszubskiej znajdują się na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd