Smaki Gdańska w Tasting Edition 2017

   • Tegoroczna edycja Nocy Restauracji będzie prezentowała Smaki Gdańska
  • Udział w niej wezmą wyłącznie lokale certyfikowane w projekcie miasta „Smaki Gdańska”
  • Każda z nich przygotuje menu degustacyjne, składające się przeważnie z pięciu minidań 

Już po raz piąty restauracje z Gdańska 6 lipca otworzą swe podwoje dla uczestników najsmaczniejszego kulinarnego wydarzenia roku – Nocy Restauracji. Tegoroczna edycja będzie prezentowała Smaki Gdańska.

Edycja 2017 zaskoczy nas zmianą formuły. Udział w niej wezmą wyłącznie lokale certyfikowane w projekcie Miasta Gdańska – „Smaki Gdańska”. Restauracje pokażą swoje najsmaczniejsze oblicze. Każda z nich przygotuje specjalne menu degustacyjne, składające się przeważnie z pięciu minidań, które wspólnie stanowić będą interpretacje gdańskich smaków.

– Noc Restauracji to akcja, która w tym roku wypromować ma Smaki Gdańska. Same Smaki Gdańska to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców i turystów. Nasze działanie ma na celu wzmocnienie oryginalnej oferty kulinarnej miasta. Chcemy, żeby Gdańsk kojarzył się nie tylko z miastem atrakcyjnym turystycznie i dobrym do mieszkania, staramy się żeby stał się synonimem kuchni najwyższych lotów, czerpiącej z kultury i tradycji.  Zależy nam na tym, żeby Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce zaproponował jakościową ofertę kulinarną, opartą o lokalną tradycję i składniki, stanowiącą magnes dla turystów i urozmaicenie dla mieszkańców – mówi zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Miasta Gdańsk Anna Zbierska.

 

Menu degustacyjne przygotowane przez restauracje będzie autorską wizją Smaków Gdańska szefa kuchni, który podczas tej wyjątkowej nocy opowie gościom o swoich kulinarnych inspiracjach.

– Wyjście do restauracji podczas Nocy Restauracji „Smaki Gdańska” to przeżycie, które porównać można do wyjścia na dobry koncert czy do teatru. W każdym lokalu na gości czekać będzie przeżycie kulinarne, skomponowane wokół Smaków Gdańska. Warto na taką wizytę zarezerwować co najmniej dwie godziny i zadbać o pusty żołądek – mówi organizator przedsięwzięcia Hubert Gonera.

Wszystkie informacje o restauracjach biorących udział w Nocy Restauracji oraz menu degustacyjnych i ich cenach znaleźć można na stronie internetowej.

Smaki Gdańska to selekcja dań i restauracji, które pozwalają poznać tradycję i bogactwo kulinarne Gdańska. Inicjatywa zapoczątkowana w 2016 roku skupia lokale, które w swoim menu wykorzystują lokalne i dobre jakościowo regionalne składniki oraz interpretują gdańską tradycję kulinarną. Restauracje i kawiarnie biorące udział w tegorocznej akcji przeszły w maju szczegółowy proces certyfikacyjny. Lokale skupione wokół Smaków Gdańska posiadają w swoim menu unikalne potrawy sygnowane logo projektu: od przystawki poprzez zupy, dania główne, aż po desery.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd