Spragniony wrażeń? Tysiąc zapewni niemal tysiąc atrakcji

   • Gdańszczanie w wieku 60 plus są zaproszeni do udziału w drugiej edycji Turnieju Gry „Tysiąc”
  • Impreza odbędzie się środę 21 czerwca w Dziennym Domu Pomocy w Gdańsku
  • Rozgrywkom towarzyszyć będzie także wystawa prac plastycznych pt. „Widoki z mostem” 

Gdańszczanie w wieku 60 plus są zaproszeni do udziału w drugiej edycji Turnieju Gry „Tysiąc” – popularnej gry karcianej. Impreza odbędzie się w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Wajdeloty 28 A, już w środę 21 czerwca, w godz. 10.00–14.00.

Rozgrywkom towarzyszyć będzie także wystawa prac plastycznych pt. „Widoki z mostem”, wykonanych przez osoby starsze oraz niepełnosprawne m.in. z domów pomocy społecznej, dziennych domów pomocy, klubów samopomocy oraz seniorskich.

Już po raz drugi gdańscy miłośnicy gier karcianych będą mogli zaprezentować swoje umiejętności. Gdańska Fundacja I Ty Możesz Wszystko przygotowała dla uczestników rozgrywek moc atrakcji, m.in. słodki poczęstunek, wyróżnienia i nagrody. Podczas turnieju seniorzy podziwiać będą także prace plastyczne autorstwa kolegów i koleżanek. Mogą pograć w bule, pogimnastykować się pod okiem instruktorów czy po prostu zrelaksować w ogrodzie, w przyjaznym otoczeniu.

– W każdym seniorze tkwi duch sukcesu i zwycięzcy – podkreśla Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. Polityki Społecznej. – Każdy posiada talent i umiejętności, którymi może się podzielić z mniej aktywnymi osobami. Mam nadzieję, że w czasie turnieju uczestnicy będą się świetnie bawić, relaksować i miło spędzą wolny czas. Gra w karty potrafi rozruszać nawet malkontentów.

Dodajmy, że środowa impreza jest otwarta dla wszystkich chętnych gdańszczan 60 plus.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd