„Zielony Inowrocław” w akcji

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Inowrocław wraz z Prezydentem Miasta Inowrocławia Ryszardem Brejzą zapraszają wszystkich mieszkańców na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 12 października o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Kiełbasiewicza 7.

Piknik potrwa do godziny 18.00. Wydarzenie jest związane z II etapem prac nasadzeniowych projektu „Zielony Inowrocław”. Podczas imprezy będą organizowane zajęcia ekologiczne, konkursy, gry i zabawy.

 

W czasie pikniku planujemy wiele atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, a także bezpłatny poczęstunek w postaci gorącej zupy.

Impreza ma charakter edukacyjno-integracyjny i ma zachęcić mieszkańców Rąbina do dbania o tereny zielone wokół miejsca zamieszkania, a w szczególności w obrębie stawu „Kaula”, wzdłuż ścieżki rowerowej, gdzie w ramach akcji „Zielony Inowrocław” będą sadzone rośliny ozdobne.

Wydarzenie dotyczy również realizacji celów statutowych Stowarzyszenia LGD Inowrocław, które dąży do integracji mieszkańców Inowrocławia.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd