Strefa „PrzyStań na plaży”

 

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza wszystkich małych i nieco większych krakowian na czytanie bajek na miejskiej plaży na bulwarze Kurlandzkim. Najmłodsi mogą posłuchać bajek i opowieści przyrodniczych o wyjątkowych dla naszego kraju gatunkach roślin i zwierząt od poniedziałku do piątku o godzinie 12.00. Inicjatywa jest częścią projektu „PrzyStań na plaży”.

Zarzad Zieleni Miejskiej uruchomił miejską plażę w minioną niedzielę.

– Mamy nadzieję, że uda się nam stworzyć miejsce, które poza rekreacyjną oprawą będzie miało charakter miejsca spotkań, inspiracji i wymiany doświadczeń. Cała strefa „PrzyStań na plaży” została zorganizowana wokół przeszklonego kontenera z drewnianym tarasem na ziemi i na dachu. Rozstawione zostały leżaki, bulodrom, hamaki, huśtawki – wymienia dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf.

Na piaszczystej plaży nad brzegiem Wisły krakowianie mogą wypoczywać na wypożyczonym kocu lub leżaku. Ci bardziej aktywni mają okazję uczestniczyć w organizowanych na miejscu zajęciach fitness lub zagrać w siatkówkę i badmintona na specjalnym boisku. W pobliżu plaży znajdują się także foodtrucki oferujące jedzenie oraz napoje. Popołudniami mieszkańcy mogą zrelaksować się przy muzyce, wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach dla dorosłych i dla dzieci.

Strefa jest czynna codziennie do godzin wieczornych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd