Myśl ubrana w słowa

 

Zapraszamy na 34. Bardograjkę, na której wystąpi zespół 'Jak'. Koncert odbędzie się w 17 września o godzinie 19.00 parku im. św. Jana Pawła II w Kraśniku. W przypadku niesprzyjającej pogody zostanie przeniesiony do Centrum Kultury i Promocji.

Historia zespołu piosenki poetyckiej „Jak” sięga lat 90-tych ubiegłego wieku, kiedy to lider grupy Gabriel Manowiec stawiał swoje pierwsze kroki w nurcie tzw. poezji śpiewanej vel piosenki poetyckiej komponując melodie do tekstów m.in. Leśmiana czy Stachury, które wyśpiewywał podczas najczęściej solowych występów w tego typu konkursach (m.in. I miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich turnieju poezji śpiewanej XL OKR – Siedlce 1995, wyróżnienie w Eliminacjach Międzywojewódzkich OKR – Zamość 1995).

 

Nieustannie kołacząca się po głowie myśl o założeniu zespołu staje się faktem i pod koniec roku 2011 przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku, gdzie pracuje lider grupy, zawiązuje się zespół „W Rzepaq”, którego repertuar stanowiły piosenki do tekstów takich poetów jak: Stachura, Leśmian, Norwid czy Twardowski. Na początku roku 2013 „W Rzepaq” przechodzi metamorfozę i powstaje zespół piosenki poetyckiej JAK. Od tej pory repertuar zmierza w stronę piosenki autorskiej. Zespół stara się czerpać z różnych gatunków muzycznych, chce żeby ich piosenki były stylistycznie zróżnicowane.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd