Zostanie on rozegrany po raz ósmy

   • 22 i 23 kwietnia w Legnicy po raz ósmy zostanie rozegrany Puchar Polski w scrabble
  • To druga najbardziej prestiżowa impreza scrabblowa w kraju
  • Honorowym patronatem turniej objął prezydent Tadeusz Krzakowski 

W sobotę i niedzielę, 22 i 23 kwietnia, w hotelu Milenium w Legnicy po raz ósmy zostanie rozegrany Puchar Polski w scrabble, najpopularniejszej na świecie grze słownej. Honorowym patronatem turniej objął prezydent Tadeusz Krzakowski.

Puchar Polski to po Mistrzostwach Polski druga najbardziej prestiżowa impreza scrabblowa w kraju. Oprócz rozgrywek o puchar, gracze, którzy z nich odpadną, powalczą też o tytuł Mistrza Ziemi Legnickiej.

Turniej ma charakter otwarty, więc każdy, kto zna zasady i lubi spędzać czas na „łamaniu głowy” nad słówkami, może zagrać o puchar. Specyficzna formuła turnieju pozwoli graczom początkującym zagrać z przeciwnikami o podobnym poziomie gry.

Scrabble to ciekawa i nieprzewidywalna gra planszowa. Jej autorem był amerykański architekt Alfred Butts. Celem gracza jest zdobycie większej liczby punktów. Zbiera się je za ułożone na planszy słowa z wylosowanych płytek z literami. Ponadto na planszy znajdują się cenne pola premiowe, które pomagają w gromadzeniu większej ilości punktów.

Na rozgrywki można zapisać się na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd