Miejskie dekoracje świetlne zostaną włączone w Mikołajki

 

Tradycyjnie 6 grudnia w Olsztynie uruchomiona zostanie iluminacja świetlna. Jak co roku, dekoracje pojawią się wzdłuż al. Piłsudskiego, ul. 1 Maja, ul. 11 Listopada, pl. Jedności Słowiańskiej, pl. Bema, al. Dąbrowszczaków oraz na Jarotach wzdłuż ul. Wilczyńskiego. Nowe ozdoby pojawią się również na ul. Pieniężnego, którą, po remoncie, kierowcy pojadą jeszcze w tym roku.

Wśród ozdób dominują elementy słupowe, które są zamontowane na latarniach ulicznych. Centrum miasta jest również udekorowane kurtynami i łańcuchami świetlnymi. Na Starym Mieście pojawi się nowa dekoracja, która ozdobi latarnie wzdłuż trasy spacerowej od Wysokiej Bramy do Mostu św. Jana. Jak co roku, możemy też liczyć na fontannę świetlną.

Pod ratuszem stanęła już choinka, pod którą niebawem pojawią się prezenty świetlne. To nie jedyny akcent świąteczny w tym miejscu. Staną tam m.in. anioły świetlne oraz inne atrakcje dla najmłodszych. Co ciekawe, dekoracje na pl. Jana Pawła II będą się zmieniać. Przed świętami, w okolicy ratusza pojawi się napis świetlny „Olsztyn”. To nie wszystko, dodatkowe iluminacje zapewni nam IX. Warmiński Jarmark Świąteczny, który odbędzie się dniach 14–17 grudnia. Wiele ciekawych instalacji świetlnych stanie wówczas w obrębie Starego Miasta. Więcej o jarmarku można przeczytać na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd