Szczery wywiad lidera WOŚP

Jerzy Owsiak, który jest twarzą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoich zarobkach. Jest to jego odpowiedź na zarzuty przywłaszczania części pieniędzy, które pojawiły się w sferze publicznej przy okazji mającej ostatnio miejsce jubileuszowej, 25. zbiórki WOŚP.

Jak zapewnia pomysłodawca i szef WOŚP, fundacja utrzymuje się nie tylko ze zbiórek środków organizowanych podczas finałów. Dodatkowo dostaje darowizny, datki od sponsorów i przekazane jako 1% podatku oraz odsetek z lokat bankowych. Dzięki temu może pokryć koszty pracy administracji fundacji i organizacji Przystanku Woodstock.

Zgodnie z informacjami przekazanymi tygodnikowi, Owsiak pełni funkcję prezesa i szefa studia graficznego spółki-córki Fundacji WOŚP – Złoty Melon. To ona opłaca wynagrodzenie prezesa fundacji, które wynosi około 9 tysięcy złotych miesięcznie.

Jak jednak podkreśla lider WOŚP, środki te nie pochodzą bezpośrednio z zasobów fundacji. Ta ma opłacać Owsiakowi wyłącznie samochód i telefon służbowy Owsiaka.

Przekonuje Was szczerość Owsiaka?