Nie kupiła auta za pieniądze na leczenie

Kilka miesięcy temu walcząca z rakiem jajnika wokalistka Kora zaapelowała do swoich fanów o wsparcie finansowe leczenia. Chciała zgromadzić 24 tys. złotych, które pokryłyby koszt miesięcznej kuracji lekiem Olaparib, który zapobiega nawrotowi raka szyjki macicy.

Akcja się udała, pieniądze uzbierano, a przeznaczone miały być one nie tylko na leczenie Kory, ale także innych chorych kobiet.

1 września Ministerstwo Zdrowia zdecydowało jednak, że lek będzie refundowany. W sobotę dziennikarze „Super Expressu” zasugerowali zaś, iż zebrane środki Kora przeznaczyła na zakup luksusowego BMW, w którym widziana była z mężem w Sopocie

Do zaskakującej informacji odniosła się menedżerka wokalistki.

– Działając w imieniu KORY stanowczo zaprzeczamy nieprawdziwym informacjom, jakie pojawiły się w ostatnim czasie w pewnej gazecie oraz na portalach plotkarskich, że KORA za pieniądze zebrane na leczenie kupiła sobie samochód marki BMW. Informacje te nie zostały zweryfikowane, ani u adresatki publikacji, ani w innym wiarygodnym źródle. Jako menadżerka KORY oświadczam, że samochód marki BMW, którym KORA przyjechała do Sopotu należał do koncernu motoryzacyjnego BMW. Artystka odwiedziła Sopot w celach służbowych. KORA przyjechała do Sopotu na EFNI – Europejskie Forum Nowych Idei i wzięła udział w panelu poświęconym tematyce: „Czy zwierzęta są lepsze niż ludzie?”. Na konferencji odbyła się również prezentacja filmu Bartosza Konopki: Droga do mistrzostwa, który opowiada o 5 twórcach, w tym o KORZE. Producentem tego filmu jest firma BMW. KORA nie jest właścicielką samochodu marki BMW i nie poczyniła żadnych innych inwestycji z funduszu przeznaczonego na leczenie. Opublikowane insynuacje są dla artystki krzywdzące i naruszają jej dobra osobiste. Informuję również, że Kora – Olga Sipowicz wszystkie zebrane środki na swojej Skarbonce na koncie Fundacji Alivia przekazała na leczenie 19-letniego Kamila Bryka który choruje na czerniaka złośliwego. – oświadczyła.

Jak myślicie, czy ta wypowiedź utnie spekulacje o niewłaściwym wykorzystaniu pieniędzy?