Polityk chwali się zdjęciami na Twitterze

Nie tylko blogerzy lubią wrzucać do sieci zdjęcia ze sławnymi ludźmi. Fotografią ze znanym aktorem pochwalił się ostatnio za pośrednictwem mediów społecznościowych minister rozwoju, Mateusz Morawiecki. Do zdjęcia pozował z Georgem Clooneyem.W opisie tweeta polski polityk odniósł się do tytułu jednego z najbardziej znanych filmów Clooneya – „Good night and good luck”.

Wśród komentarzy pod wpisem nie zabrakło nawiązań do... reklamy kawy, w której od pewnego czasu występuje aktor. Internauci żartują, że rozmowa między Morawieckim i Clooneyem mogła dotyczyć państwowego kontraktu na dostawę markowych ekspresów. Prawdziwa przyczyna spotkania była jednak inna.

Okazją do wspólnego zdjęcia było 47. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Podczas szczytu omawiane są między innymi konsekwencje ekonomiczne Brexitu. Zdjęcie zostało wykonane w czasie zamkniętego lunchu zorganizowanego przez Clooney Fundation i Google.

George Clooney od lat znany jest ze swojego zaangażowania społecznego i nawoływania o bardziej sprawiedliwy podział dóbr na świecie. Jak widać, w Davos obu panom nie zabrakło jednak również czasu na mniej zobowiązujące rozmowy.

Jak Waszym zdaniem Morawiecki wypadł na zdjęciu z Georgem Clooneyem?