Dziennikarka ostro o nowej świętej

Paulina Młynarska znana jest z feministycznych poglądów i ataków na przedstawicieli Kościoła. Tym razem zaatakowała samego papieża Franciszka za to, że kanonizował Matkę Teresę. Przede wszystkim zaś w bardzo mocnych słowach wyraziła na Facebooku swoje zdanie o założycielce Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości i laureatce Pokojowej Nagrody Nobla.

Dziennikarka napisała o milionach dolarów, które spływały na konta zgromadzenia, ale nie były wykorzystywane na przykład na zakup środków przeciwbólowych. Dlaczego? Młynarska ma na ten temat bardzo szczególny pogląd: „Matkę Teresę fascynowało cierpienie, które potrafiła gloryfikować ze swadą godną prawdziwej psychopatki”.

Paulina Młynarska napisała, że w domach opieki założonych przez Matkę Teresę brakowało nawet igieł jednorazowych. Tymczasem gdy nowa katolicka święta chorowała, leczyła się w amerykańskich szpitalach.

Matce Teresie dostało się też za to, jak daleko jej było do feminizmu: „Sprzeciwiała się emancypacji kobiet, a antykoncepcję uważała za największe zło”.