Historia Michaliny Wisłockiej na wielkim ekranie

Premiera filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Marii Sadowskiej planowana jest na 27 stycznia. Opowiada ona historię polskiej rewolucjonistki seksualnej, autorki podręcznika „Sztuka kochania”, która chciała zerwać z konserwatywnymi stereotypami w sypialniach Polek. Główne rolę zagrają w nim Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Eryk Lubos i Justyna Wasilewska.

Do sieci trafił właśnie zwiastun filmu. Jego twórcą jest Dobromił Sudak, który stworzył również zwiastun do filmu „Bogowie” i zdobył nominację do Golden Trailer Awards 2015.

– Bardzo dobrze czuję się, kiedy mogę opowiedzieć historię jednostek buntujących się przeciw zastanemu systemowi i to jest moja tematyka. Zawsze interesuje mnie jak jednostka znajduje w sobie siłę i odwagę, żeby pójść dalej pod prąd tłumowi. Myślę, że sama nie znalazłabym w sobie tyle energii, dlatego poprzez filmy wyrażam moją tęsknotę za bycie buntownikiem –  opowiada o filmir Sadowska.

Autorem scenariusza filmu jest Krzysztof Rak – również związany wcześniej z produkcją filmu „Bogowie”. Za jego produkcje są zaś odpowiedzialni Krzysztof Terej oraz Piotr Woźniak-Starak.

– Ten film to przede wszystkim historia niezwykłej postaci, którą poznajemy jako nieświadomą, niewinną, 20-letnią dziewczynę. Razem z nią przeżywamy pierwszą miłość, przyjaźń, rozczarowanie i smutek. Podążamy z nią drogą prowadzącą do świadomości i dojrzałości. Na naszych oczach główna bohaterka przechodzi niesamowitą transformację. W tym obrazie najważniejsze są emocje: tak te przedstawione na ekranie, jak i te, które przeżyją widzowie w kinie – zachęca Terej.

Wybierzecie się do kin?