II Krakowski Pokaz Koni Arabskich i Aukcja Koni Arabskich

 

W drugi weekend września w podkrakowskich Michałowicach odbędzie się II Krakowski Pokaz Koni Arabskich i Aukcja Koni Arabskich. Impreza zorganizowana zostanie na terenie Klubu Jazdy Konnej "Szary" w Michałowicach. Do udziału w aukcji zgłoszono 27 klaczy i dwa ogiery.

II Krakowski Pokaz Koni Arabskich, afiliowany przez ECAHO (European Conference of Arab Horse Organizations) w randze C-National - odbędzie się w dniach 8-10 września. Aukcja Koni Arabskich przeprowadzona zostanie w niedzielę 10 września.

– W zeszłym roku zrobiliśmy pokaz koni arabskich w okolicach Bochni pod Krakowem i otrzymaliśmy liczne zapytania od hodowców z kraju i zagranicy, czy nie moglibyśmy jakoś zorganizować rynku, uporządkować go, może zorganizować sprzedaż. Sam pomysł zrodził się wcześnie, bo już w październiku znaleźliśmy miejsce, które mogłoby sprostać wymaganiom i pokazu, i aukcji. Takim miejscem okazał się Klub Jazdy Konnej "Szary" – powiedziała PAP jedna ze współorganizatorek Anna Stojanowska.

Jak poinformowała, wśród spodziewanych gości znajduje się m.in. znana miłośniczka polskich koni Shirley Watts.

Organizatorami wydarzenia są: Horse Breeding Adviser Anna Stojanowska, Equine Consulting Jerzy Białobok, Polturf Barbara Mazur.

Jak podaje portal money.pl, współorganizatorzy to: Anna Stojanowska (była inspektor w Agencji Nieruchomości Rolnych, główny specjalista ds. koni), Jerzy Białobok (były prezes stadniny koni w Michałowie), Marek Trela (były prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim) i Barbara Mazur (właścicielka filmy Polturf, która przez lata organizowała aukcje w Janowie Podlaskim).

Źródło: