XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności „Destination Imagination”

   • W Hali Ludowej i Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyła się Olimpiada Kreatywności
  • Drużyna piątoklasistów z SP nr 9 zdobyła 3. miejsce w kategorii „Wyzwania Społeczne”
  • W olimpiadzie wzięło udział 2 tys. dzieci i młodzieży z 14 polskich województw 

Drużyna piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy zdobyła trzecie miejsce w kategorii „Wyzwania Społeczne” na XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności „Destination Imagination”, zorganizowanej w Hali Ludowej i Wrocławskim Centrum Kongresowym.

– Sukces tym większy, że pierwszego i drugiego miejsca nie przyznano – mówi Barbara Mielnik-Łozińska. – Przy tym ogromne przeżycie dla uczniów biorących po raz pierwszy udział w tak wymagającym przedsięwzięciu – dodaje.

 

Opiekunka młodej ekipy „Seven Staras” z legnickiej „dziewiątki” otrzymała certyfikat trenera Międzynarodowego Programu Rozwoju Kreatywności i Umiejętności XXI wieku „Destination Imagination”.

W olimpiadzie wzięło udział 2 tys. dzieci i młodzieży z 14 polskich województw. Przyjechały również drużyny z Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, Stanów Zjednoczonych i Węgier. Projekt „Destination Imagination” jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży, zorientowanym na rozwój ich kreatywności i umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach na 6 kontynentach.

Drużyny rywalizowały, w zależności od wieku, w kategoriach wyzwań technicznych, naukowej, konstrukcyjnej, artystycznej, improwizacyjnej i społecznej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd