W mieście powstaną zdjęcia do znanego niemieckiego serialu kryminalnego

   • Producenci filmu „Polizeiruf 110” szukają planów do realizacji zdjęć
  • Poszukiwane są również osoby, które użyczą mieszkania i domy dla ekipy filmowej
  • Fragmenty popularnego serialu mają być kręcone w Gorzowie w połowie czerwca 

Zdjęcia do znanego niemieckiego serialu kryminalnego powstaną w naszym mieście. Producenci filmu szukają planów do ich realizacji oraz osób, które użyczą swoje mieszkania i domu dla ekipy filmowej. Zdjęcia będą realizowane w Gorzowie w czerwcu.

Osiedle Staszica oraz Zakanale to miejsca realizacji ujęć do serialu „Telefon 110”, bo taki jest polski tytuł filmu. Dokładnie tam producenci szukają domu i mieszkania, które można byłoby wykorzystać podczas ujęć na planie. Chodzi dokładnie o mieszkanie w bloku na wysokim piętrze przy ulicy Fredry i dom przy ul. Żniwnej lub Krańcowej. Mieszkanie i dom będą potrzebne na około pół dnia. Wszystkie chętne do współpracy osoby proszone są o wysyłanie ofert (zdjęcia wnętrza oraz widoków z okna) na adres sttpro@wp.pl lub bartlomiej.skrentny@gmail.com. Współpraca przy produkcji jest płatna. Fragmenty popularnego serialu mają być kręcone w Gorzowie w połowie czerwca.

„Telefon 110”, serial niezwykle popularny w Polsce w latach 70 i 80, a do dziś realizowany w Niemczech. Filmowcy będą w Gorzowie cztery dni. „Telefon 110” jest emitowany w niedziele przez pierwszy kanał niemieckiej telewizji publicznej Das Erste (ARD) i gromadzi kilka milionów widzów, co daje stacji ponad 23 proc. udziałów w rynku.

Niektóre odcinki serialu były pokazywane w Polsce, a w latach 70. w kilku odcinkach serialu zagrali polscy aktorzy – Emil Karewicz, Teresa Lipowska i Wiesława Niemyska, natomiast już w XXI wieku w jednym z odcinków wystąpiła Agata Buzek. Od 2015 pojawiły się w serialu epizody z polsko-niemieckiego pogranicza.

20 grudnia 2015 roku ARD i TVP 1 wyemitowały 354 odcinek „Na granicy” („Grenzgänger”) o współpracy policji polskiej i niemieckiej. W głównych rolach wystąpili Maria Simon i Lucas Gregorowicz, a także Danuta Stenka i Robert Gonera.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd