Frajda dla dzieci i nie tylko

   • Gry podwórkowe powstaną na nawierzchni asfaltowej przy ulicy Skalników
  • Znane gry planszowe, między innymi „chińczyk”, zostaną przeniesione na duży format
  • Mają angażować zarówno dzieci oraz młodzież, jak i dorosłych polkowiczan 

Gry planszowe rozwijają umiejętność logicznego myślenia i są doskonałym sposobem spędzania czasu oraz pomysłem na kreatywne i kolorowe zagospodarowanie terenu. A gdyby tak zagrać na dużych planszach na nawierzchni asfaltowej? To dopiero frajda. Już niedługo będą mogli się o tym przekonać mieszkańcy Polkowic – i to niekoniecznie ci najmłodsi.

 

Gry podwórkowe powstaną na nawierzchni asfaltowej przy ulicy Skalników. Znane gry planszowe, między innymi „chińczyk”, zostaną przeniesione na duży format. W założeniu mają angażować zarówno dzieci oraz młodzież, jak i dorosłych polkowiczan. W miastach, które dotychczas zdecydowały się na realizację tego pomysłu, cieszą się dużym zainteresowaniem.

– To nowoczesne rozwiązanie, które nie zajmuje przestrzeni i z powodzeniem będzie służyć przez wiele lat. Ponadto, co również ma ogromne znaczenie, takie kolorowe gry na asfaltowej powierzchni wyglądają ładnie. Szeroka gama kolorów i atrakcyjne wzory działają na wyobraźnię i stymulują do zabawy – mówi burmistrz Polkowic Wiesław Wabik.

Gry podwórkowe przy ulicy Skalników mają powstać do końca maja. Już dziś władze miasta zapraszają polkowiczan do korzystania z nich.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd