Do aktywności zachęcają zarządzający i pogoda

   • Karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice czekają na najmłodszych mieszkańców
  • Po okresie zimowym wykonano konieczne naprawy
  • Z obiektów mieszkańcy korzystają nieodpłatnie 

Karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice czekają na najmłodszych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Wszystkie zamontowane urządzenia są zakonserwowane i nasmarowane. Place zostały uprzątnięte po okresie zimowym, wykonano też konieczne naprawy, by dzieci mogły bezpiecznie spędzać czas.

 

W piaskownicach został wymieniony piasek, a wszystkie zamontowane urządzenia są po przeglądach technicznych. Ich teren jest wyczyszczony i wyprofilowany pod mechanizmami. W Ostrowie Wielkopolskim większość placów zabaw administrowanych jest przez Miejski Zakład Zieleni.

– W ubiegłym roku podjęliśmy decyzję, by ostrowskimi placami zabaw zarządzała miejska spółka. Wcześniej były one administrowane przez różne podmioty. Dzięki tej zmianie obiekty są w tym samym czasie przygotowywane do sezonu, a pracownicy spółki mają za zadanie sprawdzać ich stan przez cały rok – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Pracownicy spółki przeprowadzili szereg prac przygotowawczych. Poza samymi pracami porządkowymi teren został odchwaszczony, uzupełniono piasek oraz wykonano niezbędne naprawy, których po okresie zimowym było sporo. Obecnie place są przygotowane do użytkowania i czekają na użytkowników, tym bardziej, że pogoda zachęca do takiej aktywności. Warto pamiętać, że z przygotowanych przez MZZ obiektów mieszkańcy korzystają nieodpłatnie.

 

– Przeglądy placów zabaw są wykonywane na bieżąco. Niemal codziennie pracownicy spółki kontrolują je pod względem sprawności i czystości – wyjaśnia Wojciech Białas, prezes MZZ.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd