Mali sądeczanie usłyszeli dwie nowosądeckie legendy oraz odpowiedzi na nurtujące ich pytania

   • Zastępca prezydenta spotkał się z podopiecznymi przedszkola w Nowym Sączu
  • Jerzy Gwiżdż przedstawił młodym słuchaczom dwie legendy dotyczące miasta
  • Odebrał również wykonany przez dzieci herb Nowego Sącza 

Zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż spotkał się z podopiecznymi Przedszkola Sióstr Felicjanek im. Świętej Rodziny. W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza mali sądeczanie usłyszeli dwie nowosądeckie legendy oraz odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące pracy z Urzędzie Miasta i jego historii.

– Witam was serdecznie w tej pięknej sali. Dziękuję siostrze za to, że była tak uprzejma, aby was tutaj dzisiaj przyprowadzić, do miejsca, gdzie odbywają się spotkania Rady Miasta. To tutaj odbywa się wiele ważnych spotkań i zapada wiele decyzji. Tutaj dzieje się wszystko to, co jest ważne dla miasta – powiedział Jerzy Gwiżdż. – Jeżeli będziecie uważnie słuchać i uczyć się dobrze, to każdy z was ma szansę na to, aby zostać prezydentem albo radnym i w tej sali obradować. Trzeba też słuchać mamy, taty, siostry i nauczycieli – dodał zastępca prezydenta.

 

Jerzy Gwiżdż przedstawił młodym słuchaczom dwie legendy dotyczące miasta. Pierwsza wyjaśniała powstanie źródełka przy zamku, druga natomiast historii powstania Nowego Sącza.

Zastępca prezydenta podziękował malcom za wizytę i wręczył im kosz słodkości. W ramach wdzięczności kilkuletnia Zuzia zaśpiewała „Piękna jest sądecka ziemia”, a Jerzy Gwiżdż odebrał podziękowania za spotkania oraz wykonany przez dzieci herb Nowego Sącza.

 

W spotkaniu z przedszkolakami uczestniczyła także Magdalena Biłat, która przedstawiła najważniejsze historycznie elementy wystroju i wyposażenia sali reprezentacyjnej sądeckiego magistratu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd