Teraz przejdą pieszo do Grecji

   • Maciej Waligóra i Zbigniew Zawada przepłynęli pontonem z Nowego Sącza do Gdańska
  • O wyprawie obaj opowiadali podczas spotkania z prezydentem miasta
  • Sądeccy podróżnicy mają już kolejny pomysł na wyprawę 

Maciej Waligóra i Zbigniew Zawada, to dwaj młodzi podróżnicy, którzy przepłynęli pontonem z Nowego Sącza do Gdańska. Przygoda niezwykła, a co najważniejsze zakończona sukcesem. O szczegółach niecodziennej wyprawy obaj sądeczanie opowiadali podczas spotkania z prezydentem Nowego Sącza Ryszardem Nowakiem, który nie tylko pogratulował pomysłu, ale przede wszystkim wytrwałości i bezpiecznego dopłynięcia do celu. W spotkaniu z sądeckimi podróżnikami wzięli również udział Józef Kantor, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji, a także Antoni Rączkowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Gołąbkowice.

Wyprawa rozpoczęła się 19 lipca 2016 roku i trwała 28 dni.

– Dotarliśmy pontonem do Morza Bałtyckiego, pokonując pierwszy stukilometrowy odcinek Dunajcem, a następnie około 750 kilometrów Wisłą – mówił uczestnik wyprawy Maciej Waligóra. Na pytanie skąd taki pomysł, Zbigniew Zawada odpowiada bez zastanowienia, że wszystko wyszło bardzo spontanicznie. – Pomyśleliśmy, czemu nie? Na początku uważaliśmy to za żart, ale ten pomysł wracał do nas, zaczęliśmy o tym coraz częściej rozmawiać i po prostu popłynęliśmy.

Sądeccy podróżnicy mają już kolejny pomysł na wyprawę. Już na początku czerwca wybierają się do Grecji na najwyższy szczyt górski w masywie Olimpu – Mitikas (2918 m n.p.m.).

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że panowie zamierzają pokonać całą drogę pieszo. Przed nimi bagatela około 1600 kilometrów do przebycia i z pewnością wiele przygód, o których będą mieli okazję opowiedzieć podczas kolejnej wizyty w sadeckim ratuszu.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd