19. Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy

 


  • 18 czerwca w Legnicy OSiR organizuje spływ dla amatorów żeglarskich wyzwań


  • Tegoroczne wydarzenie poprzedza konkurs na projekt pływającej konstrukcji


  • W spływie uczestniczyć będą załogi, których samoróbki spełnią wymogi bezpieczeństwa

 

– To będzie podróż marzeń – zachęca amatorów żeglarskich wyzwań legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, zapraszając ich do udziału w 19. Spływie Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy. Rejs odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca, od godz. 15.00.

Nowością organizacyjną, poprzedzającą tegoroczny spływ, jest konkurs na projekt – koncepcję samoróbki nawiązującej do tematu „Podróży marzeń”. Ma on na celu wybór 10 projektów, które zostaną dofinansowane przez organizatora kwotą do 500 złotych na zakup materiałów niezbędnych do budowy pływadła.

Projekty obiektów pływających należy złożyć w siedzibie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy przy ul. Najświętszej Marii Panny 7.

– Pula dotacji nie została jeszcze wyczerpana, toteż ciągle czekamy na więcej koncepcji. Zawsze przyda się zastrzyk gotówki, aby dopracować w najmniejszych szczegółach swoją wymarzoną samoróbkę – mówi dyrektor OSiR Andrzej Gąska

W spływie uczestniczyć będą wszystkie załogi, których samoróbki spełnią wymogi bezpieczeństwa, zarówno te wcześniej wsparte finansowo przez organizatora, jak i te wybudowane własnym sumptem.

Udział w tej niezwykłej rzecznej eskapadzie mogą wziąć ekipy wieloosobowe, ale i samotne wilki słodkich wód. Zapraszani są uczniowie szkół, studenci, rzemieślnicy, majsterkowicze, szkutnicy, wynalazcy i wszyscy miłośnicy przygód.

Pula nagród dla załogantów wynosi dziesięć tysięcy złotych. Warunkiem koniecznym jest przepłynięcie na samoróbce milowego szlaku po rzece Kaczawie od mostu Bielańskiego do portu przed kościołem pw. św. Jacka w Legnicy. Tu na śmiałków czekać będą rzesze szczurów lądowych i doskonała zabawa.

Przypominamy, że samoróbką nie może być kajak, łódź, rower wodny lub inny konwencjonalny sprzęt pływający. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd