Miejska kawiarenka z misją

   • Od 25 do 28 maja w Gdańsku odbędzie się Święto Miasta
  • Nie zabraknie także miłych propozycji dla starszych mieszkańców
  • W jednym z punktów wystawienniczych na Targu Węglowym powstanie Senior Cafe 

Podczas Święta Gdańska, które potrwają od 25 do 28 maja, nie zabraknie także miłych propozycji dla starszych mieszkańców. Specjalnie dla nich w jednym z punktów wystawienniczych na Targu Węglowym powstanie Senior Cafe. Będzie to wyjątkowe, klimatyczne miejsce, gdzie osoby 60+ za symboliczną kwotę między innymi napiją się wyśmienitej kawy, przejrzą prasę czy pograją w szachy. Będą też mogły marzyć i tworzyć. Senior Cafe czynna będzie w godzinach od 10 do 18.

Podczas Święta Miasta ma to być jedno z najbardziej przyjaznych i klimatycznych miejsc dla osób 60+. Organizatorzy zachęcają więc do skorzystania z oferty tej nietypowej kawiarenki. Będzie tam można skosztować m.in. wypieków wykonanych przez wolontariuszy – seniorów i licealistów – gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, wypić kawę, herbatę, pograć w karty lub poczytać książkę czy też obejrzeć wystawę obrazów.

Ideą projektu Senior Cafe jest stworzenie takiej przestrzeni animacji i współdziałania osób starszych i ich bliskich, aby stała się ona wspaniałym miejscem ich aktywności społecznej oraz twórczej, a także dobrym sposobem na spędzanie czasu wolnego.

Inicjatorami i realizatorami projektu Senior Cafe są gdański MOPR, Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie Gdański Nestor oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Docelowo takie aktywizujące miejsca mają powstać we wszystkich dzielnicach miasta.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd