Sportowy akcent na corocznym wydarzeniu

   • 20 maja w Świebodzicach odbędzie się cykliczne Święto Czekolady
  • W tym roku będzie połączone z imprezą w ramach akcji „Polska biega i ja też"
  • W programie m. in. przedstawienie dla dzieci, wioska olimpijska i czekoladowe konkursy 

Już w najbliższą sobotę, 20 maja, burmistrz Bogdan Kożuchowicz zaprasza wszystkich mieszkańców na doroczne Święto Czekolady, które w tym roku będzie miało nieco sportowy charakter. Wszystko za sprawą imprezy w ramach akcji „Polska biega i ja też”, która także odbędzie się tego dnia – oba wydarzenia będą ze sobą połączone, a wspólnym mianownikiem będzie miejsce, w tym wypadku Park Miejski.

W tegorocznej edycji zmianie uległa trasa biegu – wyznaczona nie – zgodnie ze zwyczajem – wokół Osiedla Piastowskiego, ale w centrum miasta. Będzie ona zaczynać się i kończyć przy Parku Miejskim - tak, by uczestnicy mogli wziąć udział w zaplanowanym na ten dzień Święcie Czekolady.

Rejestracja uczestników, wydawanie koszulek odbywać się będzie od godz. 13.00 na ul. Parkowej 4 (przy Centrum Rehabilitacji Społecznej). Następnie – o godz. 13.45 – biegacze wystartują z Parkowej. Trasa biegu będzie wiodła ulicami: Kolejowa, Zwycięstwa, Os. Sudeckie, K. Pułaskiego, Spokojna, Zwycięstwa, Kolejowa, Al. Lipowe, do Parku Miejskiego. Gdy wszyscy dobiegną do mety, odbędzie się losowanie dorocznych nagród pod sceną główną

 

Na godz. 14.00 zaplanowano w parku rozpoczęcie Święta Czekolady – w tym roku przebiegające pod hasłem 70. urodzin cukierków Michałki.

W programie m. in. przedstawienie dla dzieci, wioska olimpijska, mega gry planszowe dla najmłodszych, fotoboksik, kącik małego artysty, czekoladowe konkursy i biżuteria, wielkie bańki mydlane, a do tego mnóstwo słodkości pod różnymi postaciami (wata cukrowa, rurki, gofry, popcorn – rzecz jasna o smaku czekolady), i coś oryginalnego „na ząb” – na festynie zaparkują food trucki z pysznym tajskim i włoskim jedzeniem. Zabawę do wieczora w świetnych humorach gwarantuje towarzystwo bajkowych postaci: Króla Juliana, Scooby Doo, Hello Kitty, Kubusia Puchatka i Tygryska.

Impreza współorganizowana jest przez firmę Śnieżka.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd