Sprawą ataku na dziewczynkę zajęła się prokuratura

 

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazano materiały dotyczące ataku transseksualisty „Rafalali” na dziewczynkę. Ich otrzymanie potwierdził rzecznik prok. Łukasz Łapczyński. To kolejny krok po tym, jak transseksualista został zatrzymany przez policję. O akcji funkcjonariuszy informował rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak.

Napaść potwierdza zarejestrował aparatem w telefonie komórkowym nagranie, na którym „Rafalala” na ulicy w Warszawie wylewa kawę, szarpie i obrzuca wulgaryzmami kilkunastoletnią dziewczynę, zarzucając, że się z niej śmiała. Opublikowano je w sobotę, 14 kwietnia, na Twitterze.– Policjanci przesłuchali dziewczynę, jej matkę oraz koleżankę. Dzisiaj rano policjanci przekazali akta do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. Analizowany jest też wątek naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonej. Ten wątek prokurator obejmie ściganiem z urzędu – zrelacjonował prok. Łapczyński.

W sprawie interweniował już Rzecznik Praw Dziecka, który podjął sprawę z urzędu, uznając zachowanie za „niedopuszczalne i niezależnie od okoliczności nie powinno mieć miejsca”.

– Takie postępowanie wobec dziecka kogokolwiek i gdziekolwiek jest niedopuszczalne i niezależnie od okoliczności nie powinno mieć miejsca. Rodzice dziecka ani dziecko nie zgłosili się z tą sprawą do Rzecznika Praw Dziecka. W sytuacji zgłoszenia się opiekunów bądź samej nastolatki Rzecznik – w ramach swoich kompetencji – udzieli wszelkiej możliwej pomocy i wsparcia – skomentował.

Źródło: