Trwają zdjęcia do serialu, którego akcja dzieje się w Rybniku

   • Sceny serialu w Rybniku realizuje ponad 80-osobowa ekipa
  • Na ulicach miasta można spotkać głównych aktorów – Ostaszewską i Zakościelnego
  • Filmowa ekipa gościć będzie w Rybniku od 12 do 17 czerwca 

Trwają zdjęcia do serialu stacji TVN Diagnoza, którego akcja dzieje się w Rybniku. Sceny serialu realizuje ponad 80-osobowa ekipa, a na ulicach miasta można spotkać głównych aktorów produkcji – m.in. Maję Ostaszewską i Macieja Zakościelnego.

Filmowa ekipa gości w Rybniku od 12 do 17 czerwca. Zdjęcia do serialu odbywają się od wczesnych godzin porannych do nocy. Sceny są nagrywane na rybnickich ulicach i w charakterystycznych miejscach miasta.

 

Najwięcej dzieje się na kampusie – budynek Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pełni rolę szpitala, w którym rozgrywa się serialowa akcja.

– Bardzo podoba mi się ten budynek, jego architektura. Myślę, że nada on naszemu serialowi jakość wizualną. Było już kilka seriali medycznych – realizowanych często w nowoczesnych bryłach bez duszy. Ten budynek ma duszę i swoją historię, jest idealny – mówiła Maja Ostaszewska podczas konferencji prasowej na kampusie we wtorek, 13 czerwca.

– Serial przywraca w pewnym sensie szpital Rybnikowi. Mało kto już pamięta, że dzisiejszy kampus to dawny szpital bracki budowany w latach 1911-1012, który przez lata służył rybniczanom. Dzisiaj służy nauce, a teraz mamy wątek serialowy – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

– Jest piękny szpital. Natomiast opowiedziana przez nas historia jest z kolei bardzo emocjonalna – mamy nadzieje, że to się będzie widzom podobać – zaznaczała Dorota Kośmicka-Gacke, producentka serialu.

 

Serial na antenie telewizji ogólnopolskiej to sposób na zaprezentowanie walorów Rybnika.

– Cieszę się, że Rybnik jest jednym z ważnych elementów nowej produkcji serialowej. Będziemy mogli obejrzeć miasto jesienią w czerwcowej szacie, spojrzeć na Rybnik z innej perspektywy, w sposób szczególny zwrócić uwagę na naszą architekturę, zieleń, piękno miasta. Rybnik chce pokazać w serialu nie tylko centrum miasta, ale też np. chwałowickie familoki, które są ciekawym elementem architektury industrialnej. Obecność miasta w serialu to szansa na pokazanie potencjału Rybnika. Robimy coś nowego, coś, czego jeszcze w Rybniku nie było, chcemy współtworzyć koloryt polskich produkcji filmowych. Wierzę w miłość do seriali i pewną stabilność uczuć tych, którzy seriale oglądają. Sądzę, że dzięki serialowi Rybnik przyciągnie turystów chcących poznać ten wyjątkowy obszar Górnego Śląska, nie do końca zindustrializowany i bardzo zielony – zaznacza Piotr Kuczera.

 

Diagnoza to serial 13-odcinkowy, który pojawi się na antenie stacji TVN we wrześniu.

– Jest to serial medyczny z tajemnicą wątku głównej bohaterki i 2 chirurgów, którzy stają na jej drodze – zdradza Dorota Kośmicka-Gacke.

Przy realizacji serialu wielkie nazwiska i gwiazdy pojawiają się po obu stronach kamery. Główne role zagrają Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz i Magdalena Popławska.

Ekipa filmowa zrealizowała do tej pory około jedną trzecią zdjęć serii. Finalizowanych jest  pierwszych sześć odcinków, przed filmowcami kolejnych siedem – za kilka tygodni powrócą do Rybnika, by realizować następne zdjęcia.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd