Dzień otwarty Domu Sąsiedzkiego „Koc i Książka”

 



  • Dobra okazja do poznania się oraz udziału w festynie nadarzy się 20 czerwca w Sopocie




  • Miasto oraz Miejska Biblioteka organizują dzień otwarty Domu Sąsiedzkiego „Koc i Książka”




  • Można wspólnie poćwiczyć jogę albo założyć auto-gogle na torze przeszkód policji



 

Dobra okazja do wzajemnego poznania się oraz udziału w festynie nadarzy się 20 czerwca w Sopocie. Warto w tym dniu zachęcić sąsiada i przyjść na dzień otwarty Domu Sąsiedzkiego „Koc i Książka”, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 14. Zapraszają miasto Sopot oraz Filia 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Początek o godz. 17.00.

W tym dniu na wszystkich uczestników – i młodszych, i starszych – czekają atrakcje, które mogą być nie tylko dobrą zabawą, ale także nauką. Można wspólnie poćwiczyć jogę na trawie albo założyć auto-gogle i powędrować torem przeszkód przygotowanym przez Komendę Policji w Sopocie. Policjanci opowiedzą także o wpływie alkoholu i innych środkach odurzających na kondycję psychofizyczną kierowcy, a także o zagrożeniu, jakie stanowią na drogach tacy właśnie kierujący.

W programie także rodzinne warsztaty plastyczne, gry i zabawy dla dzieci oraz quiz literacki z nagrodami. Jednym z elementów integrujących sąsiadów będzie też wspólny posiłek. Nie zabraknie więc smacznej grochówki i pysznego ciasta.

Takie imprezy plenerowe zachęcają do aktywności ruchowej ludzi w różnym wieku, łączą pokolenia podczas wspólnych działań, a także sprzyjają rodzeniu się oddolnych inicjatyw społecznych na terenie miejsca zamieszkania.

Imprezy plenerowe Domów Sąsiedzkich finansowane są przez gminę Sopot.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd