Dobry rzut i zręczne unik w cenie

   • Bitwa na Balony z Wodą to zabawa połączona z otwarciem sosnowieckich Stawików
  • Imprezie będą towarzyszyły konkursy, wybory miss i mistera, a także zawody dla szkół
  • Sosnowieckie Wodociągi będą serwowały darmową wodę z sokiem z saturatora 

Dobry rzut i zręczne unikanie nadlatujących balonów – to umiejętności niezbędne w czasie sobotniej Bitwy na Balony z Wodą, zabawa będzie połączona z otwarciem sosnowieckich Stawików, które przeszyły wielkie zmiany.

Główna bitwa na balony rozpocznie się o godz. 18.00.

 

– Startujemy już o godzinie 16.00, a pół godziny przed główną bitwą w osobnej rywalizacji na balony zmierzy się sześć sosnowieckich szkół. W głównej bitwie może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku. Amunicji z pewnością nie braknie, bo przygotowaliśmy ponad 4000 balonów. Za oprawę muzyczną będzie odpowiadał Dr Love /Yardee Crew – wylicza Michał Wasik z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta.

 

Zabawie będą towarzyszyły konkursy, wybory miss i mistera, a także zawody dla szkół organizowane przez Wake Zone Stawiki. Swój wkład mają również Sosnowieckie Wodociągi, które będą serwowały darmową wodę z sokiem z firmowego saturatora.

Impreza będzie połączona z otwarciem Stawików, gdzie przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne prace przy budowie nowej infrastruktury, pomiędzy ulicą Sobieskiego a Stadionem Ludowym – Prace od strony bulwarów Brynicy już praktycznie zostały zakończone, z kolei od strony Katowic powinniśmy skończyć w najbliższych dniach – wyjaśnia Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

 

Nowa pętla dla rowerzystów liczy 1,8 km i biegnie wokół całego stawu Stawiki – Ścieżka rowerowa na całej długości ma trzy metry szerokości. Fani dwóch kółek mogą pojechać wzdłuż wału Brynicy, następnie skręcić w lewo w aleję przed Stadionem Ludowym, potem przejadą po drugiej stronie stawu przy granicy z Katowicami, by łącznikiem wzdłuż ulicy Sobieskiego ponownie dojechać do trasy przy rzece. Podobnie jest z nową ścieżką dla pieszych – mówi naczelnik Guzik.

 

Dodatkowo powstało kilkaset metrów trasy od bram Stadionu Ludowego do ulicy Kresowej. Drogowcy nie zapomnieli również o pieszych, dla których powstała ścieżka, która od strony Brynicy ma cztery metry szerokości, a od strony Katowic minimum trzy metry – Od strony plaży, czyli tam gdzie mieszkańców jest najwięcej, ze względów bezpieczeństwa zadbaliśmy o oddzielenie ścieżki rowerowej od ciągu dla pieszych. Oprócz budowy ścieżek wokół akwenu ustawiono ponad 70 ławek i blisko 40 stojaków rowerowych. Przygotowaliśmy też niespodziankę – krąg z logotypem miasta, który można oglądać przed główną bramą wejściową na stadion Zagłębia Sosnowiec – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

 

Częścią inwestycji jest też 200 metrów bieżni z poliuretanu dla biegaczy oraz parking na 31 samochodów. Przygotowano miejsca pod przyszłe wypożyczalnie rowerów. Zmieniła architektura zieleni - posadzono 16 platanów, a w pasie rozdzielającym chodnik od trasy rowerowej krzewy derenia białego.

 

Ostatnim elementem zmian będzie montaż hydraulicznych słupków uniemożliwiających wjazd samochodom, które często stawały bądź na spacerowej alejce, bądź na wydzielonej przy niej drodze rowerowej.

Wszystkie prace kosztowały ponad 3 mln zł.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd