Jak się okazuje, seks to dobry sposób na odchudzanie, przyśpieszenie redukcji tkanki tłuszczowej i spalenie nawet kilkuset kalorii w krótkim czasie. Choć seks nie może stać się zamiennikiem zdrowej diety i aktywności fizycznej, istnieją pozycje seksualne, które pomagają szybciej schudnąć.

Podczas aktu seksualnego można spalić średnio kilkaset kalorii. Ilość kalorii, które można zrzucić w czasie seksu, jest zależna od: intensywności współżycia, zaangażowania i wyboru pozycji seksualnych, które mogą angażować różne mięśnie. Co ciekawe, nie bez znaczenia jest również obawa o przyłapanie na pozamałżeńskich igraszkach miłosnych. Liczbę spalonych kalorii podwyższyć mogą również: gra wstępna i namiętne pocałunki, a także gadżety erotyczne.

infoplanet seks i antykoncepcja seks i spalanie kalorii pozycje

Zwykle podczas seksu to mężczyźni są stroną dominującą, dlatego w czasie współżycia mogą spalić więcej kalorii niż kobiety, choć różnice nie są znaczne. Zgodnie z wyliczeniami, 1 minuta stosunku to około 40 spalonych kalorii w przypadku obu płci. Ponadto długa gra wstępna to dodatkowe 50 kcal na minutę, a orgazm – średnio 60–100 kcal.

Najbardziej odchudzająca pozycja to taka, w której kobieta leżąca na plecach zakłada nogi na ramiona klęczącego mężczyzny. Angażuje ona obie strony stosunku, przez co pozwala spalić około 70 kcal w ciągu minuty. Dodatkowo, wynik spalania kalorii można poprawić zwiększając tempo współżycia.

infoplanet seks i antykoncepcja seks i spalanie kalorii odchudzanie

Dla kobiet intensywnie odchudzająca jest również pozycja na jeźdźca, pozwalająca pozbyć się około 60 kcal na minutę. W tym samym czasie w pozycji na jeźdźca mężczyzna podczas spala około 45 kcal.

Odchudzająco działa również każda pozycja, w której partnerzy pozostają na stojąco. Dzięki wyprostowanej postawie w seks zaangażowanych jest wiele partii mięśni, zapewniając średnio 50–60 spalonych kalorii w ciągu minuty.

Co ciekawe, efekty odchudzające zapewnia już 10 minut intensywnego seksu. Współżycie poprzedzone długą grą wstępną, namiętne pocałunki i zmiana pozycji, ograniczająca bierność jednej ze stron, pozwala uzyskać najlepsze efekty, nie tylko w odchudzaniu.