Wypełnienie ankiety – tyle wystarczy, aby otrzymać darmową dietę za pośrednictwem strony prowadzonej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z dostępnych jadłospisów diety DASH o kaloryczności 1200, 1500 i 1800 kcal skorzystało już niemal 170 tysięcy zarejestrowanych osób.

Ankieta, na podstawie której dobierana jest dieta, zawiera informacje dotyczące: płci, wagi, wzrostu, wieku oraz aktywności fizycznej. Służą one do obliczenia wskaźnika masy ciała, czyli BMI. W efekcie otrzymujemy nie tylko 14-dniowy jadłospis w najlepszej dla nas kaloryczności (1200, 1500 lub 1800 kcal) z możliwością wymiany posiłków i wydrukiem listy zakupów, ale również informację, czy nasza masa ciała jest prawidłowa.

infoplanet sluzba zdrowia dieta z nfz jadlospis

– Stronę poleciła mi koleżanka z pracy. Kliknęłam z ciekawości i będę testowała przepisy. Po wprowadzeniu podstawowych danych dostałam informację o tym jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza. Niektóre przepisy spodobały mi się, inne mniej, ale jest opcja podmiany danego dania. Dla mnie to dobry początek, by zrzucić dodatkowe kilogramy – komentuje jedna z zarejestrowanych osób.

Choć dostępne na portalu NFZ diety są ograniczone, wkrótce mają pojawić się dodatkowe opcje.

infoplanet sluzba zdrowia dieta z nfz jadlospis za darmo

– Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem diety wegeteriańskiej i sukcesywnie będziemy rozszerzać katalog jadłospisów – zapewnia rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy Barbara Nawrocka.

Wszystkie osoby chętne do wypróbowania 14-dniowego jadłospisu diety DASH w jednej z trzech dostępnych kaloryczności: 1200, 1500 i 1800 kcal, mogą wypełnić ankietę dostępną na stronie internetowej diet nfz. W podstawowej kaloryczności na 7 dni jest ona dostępna również bez zalogowania i w formie do wydruku.