53. edycja najważniejszego turnieju w sezonie

   • 15–18 czerwca 124 najlepszych badmintonistów z całego kraju zawalczyło o medale
  • Białystok został gospodarzem Mistrzostw Polski Elity w Badmintonie
  • W zawodach wystąpili m.in. Robert Mateusiak, Nadia Zięba, Michał Łogosz i Adam Cwalina 

Po raz kolejny Białystok został gospodarzem imprezy sportowej Yonex Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. 53. edycja najważniejszego w sezonie turnieju skupiła w mieście największe nazwiska polskiego badmintona.

W dniach 15–18 czerwca w nowej hali białostockiego Centrum Badmintona UKS Hubal przy Zespole Szkół nr 6 na ul. Pietrasze 29, 124 najlepszych badmintonistów z całego kraju zawalczyło o medale.

 

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Białystok. Impreza odbywała się przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego i Polskiego Związku Badmintona. W jej organizacji uczestniczą m.in. UKS Hubal Białystok i Polski Związek Badmintona.

– Pełnienie honorów gospodarza takiej imprezy, jak Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie, jest dla naszego miasta bardzo ważne. Jak zawsze – tym zawodom towarzyszą silne emocje. Niech na podium staną najlepsi – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki, podczas uroczystej inauguracji turnieju.

W zawodach wystąpili m.in. olimpijczycy Robert Mateusiak i Nadia Zięba z Hubala Białystok, Michał Łogosz, Adam Cwalina i Kamila Augustyn z SKB Suwałki. Pula nagród dla zawodników przekracza 16 tys. zł. Sportową rywalizację można śledzić na bieżąco, ponieważ organizatorzy zadbali o przekaz na żywo. Więcej informacji znajduje się na stronie Internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd