Baw się, pływaj, wypoczywaj w woj. pomorskim

 



  • 20–21 maja będzie można skorzystać z oferty klubów żeglarskich, przystani i marin




  • Na Pomorzu trwać będzie wydarzenie pod wspólną marką „Wodna Fiesta 2017”




  • Celem korzystanie z aktywności nad i na wodzie bezpłatne lub w promocyjnej cenie



 

20–21 maja, w ten jeden wyjątkowy majowy weekend, pod wspólną marką „Wodna Fiesta 2017” mieszkańcy Pomorza oraz turyści będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty klubów żeglarskich, przystani, stanic, marin, sprzedawców i serwisu sprzętu oraz łodzi, czarterów morskich i rzecznych.

Wydarzenie sięgające korzeniami do Francji, gdzie od kilkunastu już lat odbywa się impreza pod nazwą „Fête du Nautisme” i gromadzi corocznie 300 tys. fanów, zawita po raz drugi do woj. pomorskiego. Jak przekonuje koordynatorka „Wodnej Fiesty 2017” Dorota Dajkowska, każdy bez względu na wiek będzie miał możliwość bezpłatnego lub w promocyjnej cenie skorzystania z aktywności nad i na wodzie.

 

– Wodna Fiesta dba o różnorodność programu i atrakcji. Dlatego chcemy zachęcić do udziału nie tylko osoby już dziś związane z kajakarstwem, żeglarstwem, wioślarstwem, windsurfingiem czy sportami motorowodnymi, ale i rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów. To właśnie ich przede wszystkim chcemy namówić do aktywnego wypoczynku nad i na wodzie, zarazić pasją ludzi na co dzień związanych z turystyką i sportem oraz dbających o zdrowy tryb życia. Naszym celem jest również promocja Roku Wisły 2017 w woj. pomorskim – tłumaczy.

– Wraz z rozwojem infrastruktury wodnej w woj. pomorskim, powstaniem nowych przystani, stawiamy na popularyzację aktywności na wodzie. Zachęcamy mieszkańców regionu oraz turystów do korzystania z nowych możliwości nie tylko wypoczynku na wodzie, ale również zwiedzania miast z mniej znanej, aczkolwiek niezwykle ciekawej wodnej perspektywy – dodaje.

 

To nie wszystko. Na chętnych czekać będą wodne atrakcje, konkursy, wystawy przygotowane przez Partnerów i Organizatorów Wydarzeń „Wodnej Fiesty 2017” w dniach 20–21 maja 2017 r. między innymi w marinach i przystaniach Gdańska, Sopotu i Gdyni, Pętli Żuławskiej, Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd