Rozpoczął się projekt ORKANA CAMPUS

 

W poniedziałek rozpoczął się projekt ORKANA CAMPUS. Na boisko przy ul. Orkana 8 wraca sportowe życie. Dzieci biorą udział w darmowych treningach piłkarskich prowadzonych przez trenerów GTW oraz Śląskiej Akademii Futbolu. Zajęcia będą trwały do 25 sierpnia, każdego dnia o godz. 16.00 dla grupy młodszej oraz o 17.30 dla grupy starszej. Stowarzyszenie GTW otrzymało obiekt w dzierżawę od Miasta Gliwice i zobowiązało się wykonać niezbędne prace porządkowe umożliwiające korzystanie z boiska. Akcja Orkana Campus jest dofinansowywana z miejskiego budżetu.

‒ Na obiekcie będą prowadzone treningi piłkarskie i rozgrywane mecze. Cieszymy się, że lokalna społeczność z dzielnicy Wójtowa Wieś już nas wspiera, jest jeszcze dużo pracy przed nami, ale obiekt z każdym dniem będzie wyglądał coraz lepiej ‒ mówi Krzysztof Rutkowski dyrektor ds. sportowych Akademii oraz trener i były zawodnik OKS Stomil Olsztyn.

Od 4 września 2017 ruszają treningi piłkarskie dla dziewczyn i chłopców od rocznika 2014 do 2004, będą prowadzone także warsztaty dla przedszkolaków i rodziców oraz treningi dla dzieci z placówek wsparcia dziennego. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie GTW (http://www.gtwgliwice.pl/sport.html).

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd